Foci EB 2016

2016.06.11. 16:25

Vaszilij Berezuckij kiénekelte a sajtot a britek szájából: Anglia-Oroszország 1-1

Osztálynyi különbség volt a két csapat között az első félidőben, a másodikra viszont csodálatos módon átvették az uralmat a bordómezesek. Dier megszerezte a vezetést az angoloknak, az utolsó percet viszont mér nem élték túl, egyenlítettek az oroszok.

K. R.

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság, B. csoport, 1. forduló

Marseille, Stade Vélodrome. Vezeti: Nicola Rizzoli (olasz)

Anglia-Oroszország 1-1 (0-0)

Anglia: Hart – Walker, G. Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier, Rooney  – Lallana, Kane, Sterling. Szövetségi kapitány: Roy Hodgson.

Oroszország: Akinfejev – Szmolnyikov, Ignasevics, V. Berezuckij,  Scsennyikov – Neustädter, Golovin – Szmolov, Satov, Kokorin – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij.

Sárga lap: Cahill (62'), Scsenyikov (72')

Csere: Golovin h. Shirokov (77'),  Rooney h. Wilshere (77'), Neustädter h Glushakov (80'), Szmolov h. Mamajev (85'), Sterling h. Milner (87')

Gólszerzők: Dier (73'), Vaszilij Berezuckij (92)

2. félidő

">#Rus goal.

— EURO 2016 News (@Euros2016_News) ">2016. június 11.

90+1. perc: Gyenge orosz szöglet, de marad a labda náluk. Körbefutják a védelmet, Berezuckij fejel, Hartnak esélye sem volt! 1-1.

90. perc: 3 percet hosszabbít Rizzoli.

87. perc: Az oroszok majd az angolok is élnek utolsó cseréikkel.

84. perc: 25 méterről jönnek szabadrúgással az angolok, Kane legalább ennyivel lövi a kapu fölé.

79. perc: Lallana nagyon lelkes, de nem találja el a kaput. Újabb orosz csere.

77. perc: Kane lövi a védőkbe a labdát, jöhetnek a cserék: az oroszoknál Shirokov, az angoloknál Wilshere.

— Sports on Earth (@SportsonEarth) ">2016. június 11.

73. perc: Scsenyikov sárgul be, angol szabadrúgás, Dier hatalmas bombájával vezetnek az angolok! 1-0.

Titkos favoritok egymás ellen? A B csoportban Anglia-Oroszország. Fotó: MTI - GALÉRIA

71. perc: Rooney hatalmas helyzetben, Akinfejev kapufára tolja, Lallana megy a kipattanóra, de ő sem tud betalálni, mondjuk lesen is volt.

67. perc: Lallana rúgja középre a labdát, megint Igansevics fejeli ki.

62. perc: Cahill kap sárgát, majd Szmolov teszi nagyon mellé, Hartnak vetődnie kellett, ez azért tőle bement volna.

60. perc: Megint orosz szöglet, Dierről megy ki a labda. Ignasevics fejeli fölé 10-ről.

59. perc: Jön az első orosz szöglet. Dierről jön a labda, Hartnak nyújtózkodnia kellett. A második orosz szöglet után Golovin lő a kapu mellé.

55. perc: Rooney szabadrúgása a rövid fölsőt célozza meg, a kapu tetején landol a labda.

54. perc: Kane íveli élesen középre, Akinfejev öklözi ki. Valahogy mégis visszakeveredik, Sterling indul, de les.

53. perc: Sterling harcol ki szabadrúgást, majdnem az alapvonalról.

52: perc: Walker elől tisztáznak, bedobás.

49. perc: Rooney rúgja ki az orosz labdát. Az iram sokat nem változott. Szmolov marad lent, de gyorsan meggyógyul.

46. perc: Az oroszok kezdték a második félidőt. Egyik oldalon sincs csere.

Az angolok tízszer lőttek kapura, az oroszok egyszer. Az előbbi hatszor rúghatott szögletet, míg a bordó mezesek 0-t. Ezzel össze is foglaltuk az első félidőt.

1. félidő

45. perc: Walker adja le Lallanának, les. Közben az angol szurkolók a himnuszt éneklik, Rizzoli pedig lefújja az első félidőt.

42. perc: Képtelenek gólt rúgni az angolok, megint Akinfejev véd középen.

39. perc: Kane-nek hosszú a beadés, jól jön ki az orosz kapus.

36. perc: Kane húzza meg, Ignasevics keresztezett, megint angol szöglet. Cahill vetődött Kane labdájára, Akinfejev fogja.

35. perc: Alli szépen fűzi be magát, Rooney-hoz teszi, aki teljesen egyedül van, még helyezhette is, de sikerült megint középre, Akinfejev kezébe rúgni a labdát.

33. perc: Berezuckij rúgja el Alli elől a labdát. Ötödik angol szöglet, de ebből sincs semmi.

31. perc: Az első igazi orosz támadás kontrából, Rooney ér vissza.

28. perc: Szépen kipasszolják az angolok az orosz védelmet, Lallana gólja azonban lesről jön. A szurkolók szerint persze nem, de akkor is.

24. perc: Sterling hatalmas helyzetben, egyedül viszi a kapura, de Szmolnyikov, csúszik be. Angol szöglet majd orosz kirúgás.

22. perc: Lallana gurigázza ki az oroszokat, Ignasevics mellett még ellövi, de így elgurul a kapu előtt, mellett a labda.

21. perc: Rose póbálná beadni a szélről, ez most nem ment.

Az angolok 108-at passzoltak eddig, az oroszok 35-öt. Ez mondjuk a képeken is látszik...

17. perc: Ignasevics fejel Hart kezébe. Sterling hozza szélen, szépen tartja meg, beadja, de Smalling előtt gurul el a labda.

16. perc: Smolov harcol ki szabadrúgást.

15. perc: Kezezés után angol szabadrúgás, messzire nem megy, de aztán az oroszok se jutnak pár méternél tovább.

13. perc: Kane idegből, jól eltekeri a kapu mellett.

12. perc: Scsennyikov és Dier a széen, angol szöglet. Smalling fejel középre, Akinfejev ezt is fogja.

11. perc: Nyomnak az angolok, Walker szépen hozza fel a szélen.

9. perc: Alli fejelte le a labdát, Kane nem érte el a labdát a kapu előtt, de félő, hogy les lett volna.

7. perc: Akinfejev hárítja kézzel Lallana lövését. Angol szöglet.

6. perc: Érdekesen zárnak vissza az angolok, nagy a kavarodás a kapu előtt. Végül kihozzák a labdát. Az oroszok se mentek a helyzettel semmire.

3. perc: Alli áll bele egy kapáslövésbe távolról, eltekeredik a kapu felett.

1. perc: Az angolok kezdték a mérkőzést, a szurkolók már énekelnek.

21:00 - Fehérben angolok, bordóban az oroszok.

20:55 - Szólnak a himnuszok. Az orosszal kezdenek, az angolok fütyülnek.

Korábban

A négyes másik két tagja Wales és Szlovákia, papíron mindkét  együttes esélytelenebb az angoloknál és az oroszoknál, akik így a  nyitómeccs után könnyebb folytatást remélhetnek.

Az angolok mind a tíz mérkőzésüket megnyerték a selejtezőben -  majd később egy barátságos meccsen a világbajnok németeknél is  jobbnak bizonyultak, ráadásul idegenben -, s az oroszok ellen is ők  számítanak esélyesebbnek a 60 ezer férőhelyes marseille-i  stadionban. Ezzel együtt tény, hogy Roy Hodgson szövetségi  kapitánynak fejtörést okozhat a támadósor összeállítása, ugyanis a  friss angol bajnok Leicester City gólvágója, Jamie Vardy, a Premier  League gólkirálya, Harry Kane, és a csapatkapitány Wayne Rooney is  joggal pályázhat egy helyre a kezdőcsapatban. Az várhatóan csak az  utolsó pillanatokban derül majd ki, hogy a szakember kinek szavaz  bizalmat, bár a portugálok elleni felkészülési meccsen mindhárman  kezdtek.

Az oroszok 2008-ban elődöntőt játszottak az Eb-n, 2012-ben és a  2014-es világbajnokságon azonban csalódást okoztak szurkolóiknak.  Fabio Capello tavaly augusztusi távozása után Leonyid Szluckij  szövetségi kapitány gyorsan felépített egy jól szervezett,  technikás válogatottat, amelyben jó a csapatszellem, más kérdés,  hogy a szakvezetőnek sérülések miatt többször is módosítania  kellett a terveit. Mivel a további két mérkőzés győzelemmel  kecsegteti az oroszokat, szombaton várhatóan nem fognak sokat  kockáztatni.

A csoport küzdelmei Bordeaux-ban kezdődnek meg 18 órakor, a  nagy tornán 58 év szünet után szereplő walesiek, valamint a  szlovákok összecsapásával. A szigetországi válogatott legnagyobb  sztárja a Real Madrid támadója, Gareth Bale, aki a hátán viszi a  csapatot, a selejtezősorozatban elért 11 gólból hét az ő nevéhez  fűződött, azaz oroszlánrészt vállalt abban, hogy Wales a belgák  mögött másodikként zárjon. A játékos ugyanakkor visszautasítja  azokat a véleményeket, melyek szerint csak rajta múlik a gárda  sikere, szerinte "együtt erősebbek", s a csapat minden tagja  hozzátesz a teljesítményhez.

Wales legutóbbi hét mérkőzéséből mindössze egyet nyert meg, de  nem csak ez növelheti a szlovákok önbizalmát. Ján Kozák csapata a  selejtezőben hatmeccses győzelmi sorozatot produkált úgy, hogy  többek között az Eb-címvédő spanyolokat is megverte, két hete pedig  a németek otthonában diadalmaskodott 3-1-re felkészülési  mérkőzésen. A formák alapján tehát úgy tűnik, hogy Walesnek  Bale-nél többre lesz szüksége, ha nyerni akar.