Foci EB 2016

2016.06.10. 15:10

Giroud és Payet közé csak Stancu tizenegyese fért be: Franciország-Románia 2-1

Egy gyenge első félidő után feltámadtak a házigazdák, Giroud sokadik próbálkozása végül a 48. percben gólt ért. Ugyan a románok 11-esből egyenlítettek, de Payet bombája a 89. percben végzetesnek bizonyult.

K. R.

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság, A csoport, 1. forduló

Párizs, Saint-Denis. Vezeti: Kassai Viktor.

Franciaország-Románia 1-1 (0-0)

Franciaország: Lloris - Sagna, Rami, Koscielny, Evra - Pogba, Kanté, Matuidi -  Griezmann, Giroud, Payet

Románia: Tatarusanu - Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat - Hoban,  Pintilii - Popa, Stanciu, Stancu - Andone.

Gól: Giroud (48'), Stancu (65'), Payet (891)

Sárga lap: Chiriches (32'), Rat (45'), Giroud (69'), Popa (78')

Csere: Andone h. Alibec (60'), Griezmann h.Coman (65'), Stanciu h. Chipciu (72'), Pogba h. Martial (77'), Popa h. Torje (82'), Payet h. Sissoko (90')

Tizenegyes: Stancu (65')

2. félidő

90+3. perc: Román szabadrúgás, Giroud rúgja ki, Sissoko indul egyedül, de nincs meg a harmadik, a 16-osról mellé lövi. Tovább támadnak a franciák, Kassai nem fújja még le.

90. perc: Három percet hosszabbít Kassai. Payet helyett Sissoko érkezik.

89. perc: MEKKORA GÓL! Payet ballal kilövi a jobb fölsőt. Tatarusanu csak szemmel tudja követni.2-1

85. perc: Coman lesen.

81. perc: Martial gyorsan átjut a középpályán, megcsinálja a helyzetet, de gyenge a lövés, Tatarusanunak mozdulnia sem kell.

80. perc: Hoban legalább 25-ről küldi meg, annyira nem sikerült.

77. perc: Martial érkezik Pogba helyett.

75. perc: Evrabal oldali beadása sem jut el Giroud-ig.

73. perc: Evra kapott egyet, de Kassai megnyugtatja az aggódó Payet-et, fel fog kelni. Fel is kelt.

72. perc: Stanciu helyett Chipciu érkezik a románoknál.

70. perc: Pintilit viszik le a pálya szélére ápolni.

69. perc: Giroud kap sárgát, Pintilii szenved miatta egy kicsit.

65. perc: GÓL! Stancu nem hibázik, szépen kilövi a jobb alsót, Lloris a másik oldalra mozdul. 1-1

64. perc: Evra buktatja Stanciu-t, tizenegyes!

62. perc: Giroudnak majdnem összejött a második is, de kiemelik a románok Pogba elől.

60. perc: Alibec érkezik Andone helyére a románoknál.

58. perc: GÓL! Payet adja be a labdát középre, Giroud ugrik fel, hiába ugrik a 2 méteres Tatarusanu, a francia befejeli a labdát! 1-0

57. perc: Pogba kapásból középről, Tatarusanu hatalmasat véd! Francia szöglet

56. perc: Pogba jött a szélen üresen, de Payet labdája hosszú.

52. perc: Szépen hozza fel a labdát a francia csapat, Giroud lő középre, Tatarusanu-nak védenie kellett.

48. perc: Nyomnak a románok, Stancu középen kapja, 10 méterről hagyja ki a ziccert.

46. perc: A románok kezdik a második játékrészt, de Lloris nagyon gyorsan kirúgja a labdát.

Pályán a csapatok, nincs csere még egyik oldalon sem.

1. félidő

45+2: Francia szöglet, Giroud fejel fél méterrel a kapu fölé középről.

45. perc: Rat kap sárga lapot Kassaitól, Giroudot rúgja le.

44. perc: Francia szabadrúgás, de Pogba akkora luftot rúgott, hogy attól a románok is összezavarodtak.

42. perc: Román bedobás, Andone borítaná fel Koscielny-t. Kassai ezt lefújja.

39. perc: Andone-t ápolják, de gyorsan rendbe jön, miután Kassai nem ad tizenegyest.

A 2016-os labdarúgó-Európa-bajnokság nyitómeccsén: Franciaország-Románia. Fotó: MTI - GALÉRIA

36. perc: Griezmann éles szögből tolja meg, megpattan Sapunarun a labda, de kirúgás.

32. perc: Chiriches kap sárgát Kassai Viktortól.

30. perc: Pintilii marad lent, ápolni kell.

26. perc: Francia szöglet, de Tatarusanu lehúzza, a bal oldalát fájlalja. Aztán gyorsan meggyógyult.

24. perc: Evra határozott a szélen.

22. perc: Andone-t indítanák a románok, de hosszú, megint. Giroud a másik oldalon, de les.

20. perc: Chiriches bravúroskodik a vonalnál, ki is ment a labda. Lloris adja előre.

19. perc: Román bedobás, de gyorsan elvesztik a labdát.

16. perc. Francia bedobás, Griezmann próbálja megtartani a labdát a szélen.

14. perc: Újabb helyzet! Griezmann fejeli a kapufára a labdát, Chiriches, nem ért oda.

10. perc: Griezmann ereszt el egy bombát ezt ő is érzi, hogy nem sikerült. Jön a francia szöglet. Stancu simán kifejeli, de jön a ráadás, Giroud fejel, de elkerüli a kaput.

8. perc: Nem erre számítottak a hazaiak, nyomnak a románok.

4. perc: Román szöglet, Stanciu lövi be, Lloris lábbal véd a gólvonalról! Jön a szöglet a másik oldalról, fölé fejelik. Lloris pulzusa valószínűleg a duplájára emelkedett most.

1. perc: Francia bedobás mindjárt az első percben, de kirúgják a románok.

21:00 - A franciák kezdik a mérkőzést, Griezmann adja hátra a labdát.

20:55 - Szól a román himnusz, már csak pár perc a kezdésig. A Francia Köztársasági Gárda zenél. A románok sárgában, a franciák sötétkékben.

Parádés megnyitóval rajtolt a franciaországi foci-Eb Párizsban. Fotó: MTI - GALÉRIA

Zenés, táncos megnyitóval vette kezdetét a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság a francia és a román válogatott péntek esti mérkőzése előtt. A közel húszperces műsor elején több száz táncos szórakoztatta a publikumot a Stade de France-ban, majd a játéktér közepén lévő ház falai leomlottak, amelyből onnantól David Guetta világhírű lemezlovas szolgáltatta a zenét a táncosoknak és a 80 ezer nézőnek. Sorra követték egymást az elmúlt évek legnagyobb slágerei, majd egyszer csak az egyik hosszanti lelátó közepén az Eiffel-toronyt ábrázoló lepelt húztak fel, a kivetítőkön pedig visszaszámlálás kezdődött, amelynek végén a nézők felemelték a nekik kiosztott kartonlapokat. Ezek a 24 résztvevő ország zászlaját jelenítették meg. A magyar az egyik kanyar középső karéjában - az egyik román szektorban - volt látható. A találkozó 21 órakor Kassai Viktor sípjelére vette kezdetét.

20:40 - Indul a megnyitó, különböző figurák szaladnak a focilabda alakú mintákon. A pálya közepén pedig David Guetta szolgáltatja a zenét! Az Eb-Himnusz alatt megjelenik az Eiffel-torony is.

20:35 - A meccset Kassai Viktor vezeti. A magyar csapat már felmérte a

Fotó: MTI/Illyés Tibor

20:00 - Az öltözőben is készülődnek már. A románoké ilyen:

A franciáké pedig ilyen:

19:45 - A szurkolók már hangolnak Párizsban.

Francia és román szurkolók az Eb-nyitómeccsén. Fotó: MTI - GALÉRIA

Korábban

Didier Deschamps szövetségi kapitány együttese a felkészülési  mérkőzéseken megmutatta, hogy a gólszerzéssel nincs problémája, a  remek formában lévő Olivier Giroud mellett Kingsley Coman és  Antoine Griezmann játéka lehet meghatározó a támadásokat illetően.  A védelem összeállításánál viszont már gondban lehet Deschamps,  Raphael Varane és Lassana Diarra ugyanis sérülés miatt hiányzik,  így a kapitánynak vélhetően a Laurent Koscielny, Adil Rami belső  védő kettőssel kell felállnia a románok ellen. Koscielny és Rami  keveset játszott eddig együtt, de amikor példa volt erre, akkor  bizonytalannak bizonyult a franciák hátsó alakzata.

"Bízom a játékosaimban" - jelentette ki az 1998-ban a hazai  rendezésű világbajnokságon játékosként győztes Deschamps a  nyitómérkőzésről beszélve, s hozzátette: "az első meccs nem döntő  jelentőségű, de nagyon fontos, mert megadja az egész torna  alaphangját."

A francia válogatott házigazdaként a kontinensviadal egyik  favoritja, s nagy valószínűséggel nem lesz gondja azzal, hogy  továbbjusson az A csoportból, amelyben még Svájc és Albánia  szerepel.

A magyarokkal azonos selejtezőcsoportból kijutott románok az  elmúlt időszakban a támadásépítésben nem jeleskedtek, ugyanakkor  fegyelmezett, zárt védekezésük miatt kemény ellenfelei lehetnek a  franciáknak is.

A két együttes legutóbb 2011 szeptemberében csapott össze  egymással Bukarestben, a 2012-es Eb selejtezősorozatában játszott  meccsen 0-0-s döntetlen született. Ezt megelőzően, 2010 októberében  hazai pályán a franciák nyertek 2-0-ra.

A fogadóirodáknál egyértelműen a házigazdák a meccs esélyesei,  Deschamps tanítványainak sikerét átlagban 1,30-as odsszal kínálják,  a döntetlent több mint ötszörös, a román győzelem 13-szoros pénzt  jelenthet a szerencsés fogadóknak.

Franciaország számára az elmúlt időszak eseményei miatt is nagy  jelentősége van a válogatott sikerének. A készülődést a  kontinensviadalra beárnyékolták a tavaly novemberi párizsi  terrortámadások, a válogatott csatárának, Karim Benzemának és  Mathieu Valbuenának a zsarolási ügye, sztrájkok, valamint a Szajna  áradása is.

A nyitómérkőzésre Saint-Denis-ben, a Stade de France-ban kerül  sor pénteken 21 órakor, a találkozó játékvezetője Kassai Viktor  lesz.