Helyi sport

2016.04.17. 16:45

Hétméteresekkel bukta el a döntőt a MOL_Pick Szeged

Gigászi küzdelemben, hétméteresekkel elbukta a magyarkuap-döntőjét a MOL-Pick Szeged együttese. A Veszprém 27-26-ra nyert.

Süli Róbert

MOL-Pick Szeged-MVM Veszprém hétméteresekkel - 26-27 24-24 (12-10)

Bomba férfi kézilabda Magyar Kupa, döntő, Debrecen, Főnix Csarnok, 5000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

MOL-Pick Szeged: Sierra- Prodanovics 1, Ancsin 2, Bombac 1, Thiagus Petrus 1, Ilyés, Källman 7. Csere: Wyszomirski (kapus), Vranjes 1, Robledo 2, Blazevic, Mindegía 4/1, Csuruvija 1/1, Balogh 4, Zubai. Parrondo.   Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

MVM Veszprém: Mikler - Marguc 3/2, Nagy 6, Sulic 2, Chema. Rodriguez, Sliskovics 4, Ugalde 2. Csere: Alilovic (kapus), Terzic, Schuch, Lékai, Nillson,  Palmarsson 5, Iváncsik G. 1, Gulyás 1.

Kiállítás: 6, ill. 4 perc

Hétméteres: 4/2, ill. 3/2

A kupadöntő pillanatai. Fotó: MTI - GALÉRIA

Hihetetlen csata zajlott a pályán, a MOL-Picknek nem volt szerencséje, pedig megérdemelte volna a győzelmet.

Ötödik sorozat: Wyszomirski, Palmarsson, 26-27. Csuruvija és Alilovic, Kihagyta, második a MOL_Pick Szeged!

Negyedik sorozat: Sierra, Sliskovics, 26-26. Mindegía és Mikler, kihagyja.

Harmadik sorozat: Wyszomirski, Terzic, 25-25. Bombac és Mikler, 26-25!!!!!!

Második sorozat: Wyszomirski, Iváncsik, kapufa. Mikler és Parrondo, Mikler véd.

Első sorozat: Wyszomirski a kapuban. Marguc. Megfogja!!!!!! Mikler és Balogh, gól!!! 25-24!

60. perc: Mi van itt!!! 47 másodperc, időt kérünk! Bombacot fejbe üti Nagy, semmi, csak szabad. Bombac, belül védekeznek, nincs hetes, majd Alilovic véd. Időt kér a Veszprém, 12 másodperc. Balhé a padnál. Sabate sárga, Krivokapics, piros. Palmarsson, telibe a blokkot. Hetesek jönnek!

59. perc: Alilovic véd. SIERRA!!!!!!!!!!!!!

58. perc: Alilovic véd. Sierra két hatalmas védése.

57. perc: Eladjuk,Ugalde, 24-24.

56. perc: Sierra kitolja. Támad a Szeged!

55. perc: Balogh Alilovic lábai között, 24-23.

54. perc: Källman, 23-22. Ápoln kell a svéd szélsőt. Palmarsson, 23-23.

53. perc: Sierra, majd Balogh, 22-21. Sliskovics, 22-22.

52. perc: Vranjes harcol ki hetest. Mindegía, 21-21.

51. perc: Mindegíát kell ápolni. Ugalde, 20-21.

50. perc: Nagy, hagyjuk miként született a gól, Blazevic 2 perc. Källman vágja be, 20-20. Micsoda csata!

49. perc: Bombacot lerántják, nincs hetes. Marguc 2 perc. Bombac talpról, 19-19.

48. perc: Sliskovics, 18-19.

47. perc: Zubai hetest harcol ki. Bravó. Csuruvija, kihagyja.

46. perc: Belemenés Ancsinnál, ilyen van 10 egy meccsen. Visszaadták.

45. perc: Palmarsson, 18-18.

44. perc: Sliskovics, 17-17. Időt kér a Szeged. Robledo, megtöri az tákot, 18-17.

43. perc: Balogh gól, nem adják meg. akkor hol a hetes? Elveszik a labdát.

42. perc: Palmarsson, 17-16.

41. perc: Källman, nagyon kellett, 17-15.

40. perc: Nagy, 16-14. Robledo telibe a kapufát, majd Sulic, 16-15.

39. perc: Palmarsson, 16-13. Robledo, megint Mikler nyer.

38. perc: Elveszik a labdát.

37. perc: Sierra megint.

36. perc: Palmarsson vágja be, 15-12. Micsoda játék, Mindegía repül, 16-12.

35. perc: Robledo, Mikler véd könnyen.

34. perc: Palmarsson mellé, Källman ziccer, 15-11. Veszprémi hetes. Jön Wyszomirski. Kapufa!

33. perc: Mindegía javít, micsoda gól, 14-11.

32. perc: Sierra védet, majd Mindegía lábára pattan a labda, Gulyás, 13-11.

31. perc: A Szeged kezdi a második félidőt. Balogh-bomba, 13-10.

30. perc: Mindegía eladja, Iváncsik, 12-10. Időntúli szabaddobás, Robledo, fölé. 12-10-re vezet a félidőben a MOL-Pick Szeged

29. perc: SIERRA!!!!!! Micsoda formában!

28. perc: Nagy-bomba, 11-9. Mindegía milyen okos, 12-9.

27. perc: Zubai 2 perc.

26. perc: Balogh betörésből, 11-8. Időt is kérnek a veszprémiek. Sierra véd, majd Mikler.

25. perc: Csuruvija bevágja, 10-8. Sierra véd.

24. perc: Balogh lábára pattan a labda. Remek szegedi védekezés, labdaszerzés, Ancsin hetest harcol ki.

23. perc: Elveszik a Veszprémtől a labdát.

22. perc: Thiagus Petrus ziccert ront, Nagy nem. Ancsin, 9-8.

21. perc: Vranjesre rászálltak, elveszik a labdát.... Sierra véd, Källman, 8-7.

20. perc: Veszprémi hetes, nem volt az. Marguc, 7-7.

19. perc: Ancsin, Mikler véd.

18. perc: Robledo 2 perc. Marguc a szélről, 7-6.

17. perc: Bombac fölé, lőni kellett.

16. perc: Lékai harcol ki hetest. Marguc, 7-5.

15. perc: Sliskovics 2 perc. Ancsin villan, 7-4.

14. perc: Sulic, 6-4.

13. perc: Eladja a labdát a Veszprém, Prodanovics vágja be, 6-3.

12. perc: Robledo-bomba, 5-3.

11. perc: Sliskovics, 4-3.

10. perc: Sierra könnyedén véd. Ancsin eladja.

9. perc: Ilyés lő, Vranjes bevágja, 3-2. Källman ugrik ki, 4-2. Micsoda fordítás!

8. perc: Újabb szegedi kontra, Källman a befejező, 2-2.

7. perc: Szegedi kontra, Thiagus Petrus, na végre, 1-2. Sierra véd, iszonyat nagyot, Ancsin kapufa.

6. perc: Jó szegedi védekezés. Bombac eladja.

5. perc: Sierra véd, de marad a Veszprémnél a labda.

4. perc: Elveszik a labdát a Szegedtől.

3. perc: Bombac kihagyja. Nagy L. talál a kapuba, 0-2.

2. perc: Nagy talpról, 0-1. Prodanovics harcol ki hetest.

1. perc: És akkor kezdődjön. A Veszprém kezd, Sierra véd, majd eladja a labdát a Szeged.

15.59: Ilics nem játszik, Parrondo igen.

15.56.: Pont a szegedi tábor elől mennek be a csapatok, a Veszprém kap rendesen.

15.55: A Veszprém nem kapkodja el, a Pick már régen a pálya mellett, a címvédő most jön ki az öltözőből.

15.50: Hamarosan kezdődik a bemutatás, a két csapat kabalái kemény csatát vívtak egymással a pályán. Ez egy igazi kézilabda harc lesz!

15.46: Nem lesz tele a Főnix. Közel 4 ezren a lelátón.

15.44: A Kékes tesók vezetik a meccset. Reméljük jól, volt már gond velünk...

15.43: Nálunk Parrondo sem teljesen egészséges, de melegít. Az utolsó pillanatban dől el, hogy játszik-e. Fekete Bálint ha gond van, akkor a keretben.

15.40: Ilics melegít, de nincs nevezve, sérült a szerb játékos.

15.29: A Veszprém 24-ször, vagy a Szeged hetedszer? Ez a nagy kérdés a mai MK-döntő előtt.

15.24: Már mindkét csapat melegít. A szurkolók is. Egymással szemben ül a két tábor. A hangulatra nem lesz panasz!

15.15: A Balatonfüred lett a harmadik, miután a bronzmeccsen 27-25-re nyert a Mezőkövesd ellen.

15.09: Népes lesz mindkét tábor. Már délelőtt megtelt Debrecen belvárosa, már itt hangoltak a szegedi és veszprémi szurkolók.

14.48: 16 órakor kezdődik a Bomba Magyar Kupa-döntője. A Szeged 33-27-re nyert a Mezőkövesd ellen, míg a Veszprém 40-21-re győzte le a Balatonfüred együttesét az elődöntőben. A két rivális idén először találkozik, utoljára Győrben, a Szuperkupán csatáztak egymással.

Már az elődöntőben is sok-sok szegedi szurkoló hajtotta a csapatot.