Ország-világ

2016.02.28. 19:46

Több mint 100 óriáskígyót fogtak be a floridai Piton Kupán

Négy és fél méteres volt a legnagyobb óriáskígyó, amelyet a rekordszámú, 106 szalagos tigrispiton elejtésével zárult idei kígyóvadászversenyen, a Piton Kupán fogtak be Dél-Floridában.

Az egy hónapig tartó pitonbefogó-versenyt a hatóságok hirdették meg a dél-floridai mocsárvidéket ellepő invazív (betolakodó) ragadozófaj, a szalagos tigrispiton ritkítása és a környezettudatosság növelése céljából. 


A január közepétől február közepéig tartó kupa 5000 dollár jutalommal járó fődíját a sarasotai Bill Booth és csapata nyerte, mivel ők gyűjtötték be a legtöbb - 33 - szalagos tigrispitont és a legnagyobb - 4,5 méteres, 56,7 kilós - példányt is.


A New Jersey-i Daniel Moniz az egy személyben a legnagyobb és a legtöbb tigrispitont elfogó versenyzőnek járó 4500 dolláros díjat nyerte el. Az arcán, a nyakán és a karján számos kígyómarást elszenvedő férfi egymaga 13 óriáskígyót ejtett el és megküzdött egy 4,18 méteres példánnyal. 


Egy hasonló, 2013-ban rendezett versenyen mindössze 68 példányt sikerült elejteni a világ öt legnagyobb kígyója közé tartozó, Floridában nem őshonos fajból.


A 2016-os vadászkupára több mint 1000 ember jelentkezett 29 államból. A résztvevők a floridai vadgazdálkodási hivatal online kiképzőprogramja segítségével készülhettek fel az óriáskígyó-vadászatra. 


A verseny során befogott óriáskígyókat végül mind megölik, de sok vadászterületen a helyi jogszabályok előírják, hogy az elfogott hüllőket élve kell beszolgáltatni. 


Egyelőre nem tudni, hogy jövőre is rendeznek-e pitonvadászatot, mindenesetre a floridai hatóságok versenyen kívül is ösztönzik a túlszaporodott hüllők irtását. 


A gyomortartalom vizsgálata után a vadászok visszakérhetik a döglött óriáskígyókat. Sokan dísz- vagy használati tárgyat, például csizmát vagy táskát csináltatnak a pitonok bőréből egy helyi aligátorfeldolgozóval, vagy eladják neki a tetemeket, amelyek akár 150 dollárt is érhetnek. 


A szalagos tigrispiton házikedvencként kerülhetett Floridába, ahol néhány példány a szabadba kerülve eszményi körülményeket találhatott az elszaporodáshoz. Az állam szeretné teljesen pitonmentesíteni az Everglades-mocsarat az őshonos emlősök, madarak és hüllők védelmében.

Címkék#usa

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában