Helyi sport

2016.02.16. 18:17

Vereség az előrehozott meccsen: Szedeák-Zalaegerszeg 65-76

Az NB I A csoportos bajnokság 20. fordulójában a Naturtex-SZTE-Szedeák 11 ponttal maradt alul a Zalaegerszeg ellen az újszegedi sportcsarnokban.

Gyúrós István

Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg 65-76 (8-21, 21-18, 20-23, 16-14)

Férfi kosárlabda NB I A csoport, 20. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Farkas G., Szabó G., Söjtöry.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Tucker 22/12, Armelin 1, MOLNÁR A. 9, CSIRICS 22/6, Vette 5. Csere: Kiss 3/3, Révész 3, Juhos, Moravcsik. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Zalaegerszeg: KINNEY 24/12, GOVENS 15/3, Kerpel-Fronius 10/3, Mohácsi 6, PANTELICS 12/3. Csere: Gáspár 5/3, Velkey 2, Czinger 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Csirics (40.).

Dobogós ellen: Szedeák-Zalaegerszeg az újszegedi sportcsarnokban

17:58

Köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdünk!

I. NEGYED (8-21)

Egerszegi kosárral indul a meccs 0-2. Előbb Csirics, majd Vette eredményes 4-2. Kinney hármasa jó, Vette-é nem 4-5. Mohácsi szlalomozik 4-7, Vette megint ront egyet. Pantelics hármasa is bent 4-10. Mindkét edző reklamál egy labdáért, a Szeged kapja meg. Tucker triplája lejön. Öt perc telik el a negyedből, az eredmény nem változott vagy másfél perce. Nyolc szegedi dobásból eddig kettő ment be. Kinney hármasa után 4-13, hazai időkérés. Három és fél perc van még a negyedből. Kinney összeszedi, bedobja nagy nehezen 4-15. Tucker hárompontosa bent 7-18. Vette egyik büntetője megy be 8-20. A különbség viszont egyre nő, Kinney már 14 pontos. 8-21 a negyed vége, gyengén játszik a Szedeák.

II. NEGYED (29-39)

Egy lepattanót tesz vissza Csirics 10-21. Kiss Zsolt hármasa hibátlan, megjön a közönség hangja 13-21. Egerszegi időkérés. Tucker hármasa is jó, 8-0-ra hozza eddig a negyedet a Szedeák 16-21. Govens 16-23. Megint ő 16-26. Moravcsikot blokkolják. Kerpel-Fronius közelről 16-30. Öt pontról nőtt 14-re a különbség, időt kér Nikola Lazics. Tucker tempója jó 18-30. Négy és fél perc van még a negyedből. Tucker nyolc pontjával a legeredményesebb szegedi, de ő sem dob túl jól sajnos. Révész kosara és büntetője is jó 21-30. Csirics, ez sima hármas, 24-30-nál ismét szoros. Időt kérnek a vendégek. Révész faultol két perccel a félidő előtt. Megint Révész, a hát mögötti passza a meccs eddigi legszebb jelenete, Csirics fejezi be 26-32. Tucker hármasára Gáspár felel 29-37. Révész eladja, Govens végigviszi, bedobja. 29-39 a félidő.

III. NEGYED (49-62)

Nézzük a folytatást! Kerpel-Fronius hat pontjával 29-45. Tucker 31-45. Molnár Andrást lehet dicsérni, összeszedett egy lecsorgót, majd be is dobta 33-45. Csirics közelije bent, de érkezik is rá a válasz 35-51. Hazai időkérés. Molnár András középtávolijával a negyed felénél 37-51. Jó a tripla Csiricstől, de csak arra elég, hogy ne nőkön a különbség 42-56. 15:9 a faultarány, ennyivel nem tűnik durvábbnak a hazai csapat. Csirics védekezik jól, a labda a Szegedé. Juhos a pályán, labdát szerez, Tucker újabb hármasa kiváló 46-58. Csirics közelije után közte tíz, de bedobja a büntetőt is 49-58. Kinney a padon ül, így Govens dobja a kosarakat 49-60. Mohácsi büntetői után 49-62 a negyed vége.

IV. NEGYED (65-76)

Tíz perc van a fordításra. Molnár András 51-64. Andrija Csirics próbálkozik, kettő plusz egyes akciójával 54-64. Lépéshiba miatt veszik el a Szedeáktól. Kiosztja a negyedik blokkot is a vendégcsapat. Pantelics kosarával 54-68. Hazai időkérés. Gáspár büntetőivel 54-70 hat és fél perccel a vége előtt. Alighanem el is dőlt. Molnár András előbb kosarat dob, majd labdát szerez 56-70. Tucker tesz vissza egy támadólepattanót 58-70. Tucker passzából Molnár, jöhet egy bónuszbüntető is. Előtte időkérés. Bemegy, majd Kinney dob duplát, így 61-72. Három perc van hátra. A vendégszurkolók folyamatosan dalolnak, talán már sejtik, hogy nyerni fognak. Csirics büntetőzik jól 63-72. Egy perc van hátra. Tucker, immár 22 pontos az amerikai 65-72. Zárszóként felhangzik a "három hülye" rigmus, a játékvezetőknek szól. Govens, majd Pantelics kosara, utóbbi egy csodás zsákolás. 65-76 a vége, ez a Szedeák sorozatban ötödik veresége.

Az ellenfél kiválóan szerepel a szezonban, annak ellenére állnak a harmadik helyen a táblázaton, hogy tavaly a kiesés ellen küzdöttek. Idén más a helyzet, 18 mérkőzésükből 13-at megnyertek. A két együttes az ősszel is találkozott, Zalaegerszegen 76–66-ra diadalmaskodtak a hazaiak. Az ellenfél edzője Bencze Tamás, aki Szegeden is dolgozott a női szakágban, a keretükben pedig ott van az az amerikai Darrin Govens, aki 19 pontos meccsenkénti átlagával vezeti a bajnokság ide vonatkozó statisztikáját, valamint az a James Kinney, aki 17,75-tel hatodik az említett rangsorban.